Nieodgadniona czyli piękno w Tobie

Opis:

Każda z nas jest kobietą, ale czy czuje się kobieco? Kobiecość to przywilej – dar i zadanie. Co ją tworzy? Wdzięk, urok, świadomość własnego piękna i niepowtarzalności, siła wewnętrzna, zmysłowość? Zwykle opisujemy siebie przez role: córki, żony, matki, babci, koleżanki, sąsiadki, pracownika, przedsiębiorcy, obywatelki, Polki, katoliczki… Ale kim jesteś Ty jako Ty, Kobieto? Co wiesz o sobie? Czy lubisz siebie, czy kochasz? Jak odczytujesz swoją misję daną Ci od Boga poprzez to właśnie, że jesteś kobietą? Jak dzięki Twojemu kobiecemu ja przemieniasz świat na lepsze?

Termin:
12 – 14 lipca 2024

Formularz do zapisów:

https://warmia.odnowa.org/weekendy/nieodgadniona-czyli-piekno-w-tobie/

Prowadząca


dr Mira Jankowska – mentor, trener, dziennikarka, twórczyni i producent Mistrzowskiej Akademii Miłości. Absolwentka filologii polskiej (UMK Toruń) i doktor teologii (UKSW Warszawa). Ukończyła też studia podyplomowe MBA Master in Comunicazione e Marketing Publitalia’80 w Mediolanie. Studiowała Zarządzanie Ludźmi w Firmie (Koźmiński) oraz psychoterapię chrześcijańską (SPCh). Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych, w tym medialnych. Inspirator i kreator twórczych działań zespołowych i społecznych. Fascynuje się człowiekiem jako istotą o niezmierzonym potencjale twórczym i wiecznym przeznaczeniu. Uważa, że życie ma o tyle wartość, o ile jest przepełnione miłością, gdyż każdy jest stworzony po to by kochać i czuć się kochanym. Jest to pierwsze i fundamentalne powołanie człowieka. Piękno i dobro uznaje za wskaźniki prawdy. Ta klasyczna triada wartości (piękno-dobro-prawda) ma być rozpoznawana w każdym ludzkim istnieniu, gdyż odzwierciedla ona Boskie pochodzenie osoby. Trudności w odkrywaniu w sobie tych przymiotów traktuje jako niezbędny i twórczy element pracy nad sobą w docieraniu do źródła samego siebie. To uczy pokory, bez której nie ma poznania prawdy, czyli także siebie. Lubi śpiew i taniec, zwłaszcza tango argentyńskie, fotografuje kobiece piękno, a ostatnio z zapałem maluje akwarele. www.MiraJankowska.pl

Podczas warsztatów Nieodgadniona, czyli piękno w Tobie, poruszymy zagadnienia:

 • Dlaczego i po co Pan Bóg obdarzył nas kobiecym pięknem w sposób szczególny? Gdzie są tego źródła?
 • Jak cieszyć się swoją kobiecością niezależnie od wieku, urody, statusu społecznego i zamożności?
 • Gdzie tkwią ograniczenia hamujące rozwój kobiecego ja?
 • Jak pokonywać opór i nieśmiałość, zagubienie i wstydliwość? Jak to zrobić? Kogo słuchać a kogo nie warto?
 • Czemu boimy się dostrzegać piękno w sobie? Jak je odkrywać, czy jest metoda?
 • Czy można od zaraz zacząć pracę nad sobą, by stawać się spełnioną, radosną i wpływową kobietą?
 • Jakie znaczenie ma (szczęśliwa) kobieta w życiu mężczyzny, a jakie mężczyzna w życiu kobiety?

Ten warsztat nie jest typowy. Obejmuje kobiecość zarówno od strony zewnętrzności, czyli wyglądu (elementy wizażu i stylizacji), ale przede wszystkim koncentruje się na pięknie wewnętrznym, emocjonalnym i duchowym. Piękno wewnętrzne mamy bowiem objawiać światu. W ten sposób doświadczymy naszej kobiecości w sposób integralny, całościowy, holistyczny. Od tego jaką jesteś kobietą, zależy jakość mężczyzn wokół Ciebie. To Ty nadajesz ton rzeczywistości, wiesz o tym?

Korzyści:


 • odkryjesz swoje indywidualne piękno wewnętrzne (aspekt psychologiczno-duchowy) i zewnętrzne (elementy wizażu i stylizacji)
 • nabierzesz odwagi do bycia sobą i śmielszego życia
 • zrozumiesz, dlaczego być kobietą to honor
 • poznasz inne urocze, zwyczajne-nadzwyczajne panie, z którymi możesz nawiązać przyjaźnie
 • doświadczysz, jaką moc ma życzliwe wsparcie kobiece
 • staniesz się atrakcyjniejszą osobą dla siebie i innych

IMG 20181005 155656