Otwórz menu

Jak zrozumieć i pokochać siebie i innych? – warsztaty

Zgłoś się

Dostępne terminy:

12/08/2024 - 14/08/2024

Ofiara na cele rekolekcyjne: 350 zł

Jak zrozumieć i pokochać siebie i innych? Warsztat dla ciebie i twoich bliskich!

Tę wiedzę o sobie powinniśmy poznawać już od przedszkola, a na pewno w szkole! Niestety, większość z nas nie ma pojęcia, jak bogatą jest osobowością. Jej trzonem jest temperament, który decyduje o tym, jak przeżywamy rzeczywistość, jak reagujemy, na co szczególnie zwracamy uwagę, czy w jaki sposób myślimy lub mówimy.

Niewiedza w tym zakresie sprawia, że albo się nie doceniamy, albo przeceniamy innych, albo mamy pretensje do Pana Boga, że nie jesteśmy tacy jacy powinniśmy być. A przecież ON chce nas takimi, jakimi jesteśmy! Często zbyt krytycznie podchodzimy do swoich lub cudzych zachowań lub postaw. Prawda o sobie zawsze wyzwala, zwłaszcza gdy jest tak budująca, bo taki jest ten warsztat – przywraca wiarę w samego siebie oraz w innych.

Pewnie dziwi cię to, że ludzie reagują w sposób dla ciebie niezrozumiały. Może zastanawia to, że według ciebie mogliby z łatwością zachować się w taki, albo inny sposób, a tymczasem wybierają inne rozwiązanie. Dlaczego bliscy, współpracownicy czy znajomi mają do ciebie pretensje o coś, co dla ciebie jest oczywiste i właśnie w ten sposób warto było to zrobić czy jakoś zareagować? Pytasz, dlaczego niektórzy ekspresyjnie i wylewnie ulegają emocjom, a inni robią to bardzo dyskretnie lub wycofują się. Z czego wynika to, że ktoś łatwo nawiązuje kontakty, drugi lubi pouczać bliźnich, a trzeci z łatwością dopasowuje się do przed stawianych mu propozycji? Jak to jest, że godzinami rozważasz, co ktoś miał na myśli, dlaczego tak się zachował i co chciał wyrazić przez to, co zrobił? Czemu jedni są szybcy, a inni opieszali? Dlaczego dla ciebie nowość i zmiana planów to koszmar, a ktoś obok zachwyca się, gdy scenariusz działań się zmienia? Jakim cudem ludzie nie widzą możliwości i rozwiązań, które same się – twoim zdaniem – narzucają? O co tu chodzi?

Te kwestie w większości i w sporym uproszczeniu są konsekwencją naszych temperamentów, naszego „okablowania”, czyli układu nerwowego, który tak jest uformowany w każdym z nas, że w ten, a nie inny sposób pozwala nam reagować. To niezmienna część ciebie.

Zamiast więc się na to obruszać, uważać się za gorszego/lepszego, albo narzekać, że inni „są jacyś dziwni” warto poznać siebie i zasady natury i ducha, które organizują naszą osobowość. Znając je i doceniając możemy przeżywać życie szczęśliwie, z sensem, albo tkwić w ciągłym niezadowoleniu.


Zapraszamy cię na warsztat „Jak zrozumieć i pokochać siebie i innych”, który pozwoli:

  • poznać piękno i bogactwo własnej osoby i że… nie musisz się zmieniać na siłę!
  • zrozumieć, dlaczego nasi bliscy (rodzice, małżonek, dziecko, koledzy, współpracownicy, sąsiedzi itd.) są inni niż my i przestać się na to boczyć
  • zobaczyć wartość oryginalności ludzi wokół, docenić ich i korzystać z tego dobra
  • rozpoznać jak cenna jest różnorodność osobowości, czyli odmienność naszych bliższych i dalszych krewnych i znajomych
  • ucieszyć się własną oryginalnością i wzmocnić samoocenę i zacząć wreszcie zrobić użytek z tego odkrycia

W trakcie warsztatu „Jak zrozumieć i pokochać siebie i innych” będziesz mieć okazję przejść test, który pozwoli ci zobaczyć czarno na białym własne walory i pola rozwoju. Jego szczegółowe omówienie sprawi, że nie tylko poznasz lepiej siebie, ale zrozumiesz też tych, z którymi żyjesz na co dzień. Zobaczysz, jak to odmieni twoje życie! Docenisz zarówno siebie, jak i innych. Ćwiczenia uświadomią ci, że jesteś OK i że czas docenić siebie i wykorzystać swój potencjał oraz wzmacniać innych.


Prowadząca:

dr Mira Jankowska – mentor, trener, dziennikarka, twórczyni i producent Mistrzowskiej Akademii Miłości. Absolwentka filologii polskiej (UMK Toruń) i doktor teologii (UKSW Warszawa). Ukończyła też studia podyplomowe MBA Master in Comunicazione e Marketing Publitalia’80 w Mediolanie. Studiowała Zarządzanie Ludźmi w Firmie (Koźmiński) oraz psychoterapię chrześcijańską (SPCh). Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych, w tym medialnych. Inspirator i kreator twórczych działań zespołowych i społecznych. Fascynuje się człowiekiem jako istotą o niezmierzonym potencjale twórczym i wiecznym przeznaczeniu. Uważa, że życie ma o tyle wartość, o ile jest przepełnione miłością, gdyż każdy jest stworzony po to by kochać i czuć się kochanym. Jest to pierwsze i fundamentalne powołanie człowieka. Piękno i dobro uznaje za wskaźniki prawdy. Ta klasyczna triada wartości (piękno-dobro-prawda) ma być rozpoznawana w każdym ludzkim istnieniu, gdyż odzwierciedla ona Boskie pochodzenie osoby. Trudności w odkrywaniu w sobie tych przymiotów traktuje jako niezbędny i twórczy element pracy nad sobą w docieraniu do źródła samego siebie. To uczy pokory, bez której nie ma poznania prawdy, czyli także siebie. Lubi śpiew i taniec, zwłaszcza tango argentyńskie, fotografuje kobiece piękno, a ostatnio z zapałem maluje akwarele. www.MiraJankowska.pl


Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek12 sierpnia 2024 roku o godz. 19.00, zakończenie w środę.

Zakwaterowanie uczestników, w poniedziałek od godz. 16.00. 

Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem weekendu. Wyżywienie zapewniamy na miejscu.

Pierwszy posiłek w poniedziałek o godz. 19.00

UWAGA!!!

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ofiara wynosi:
– bez pościeli – 350 zł/os.
– z pościelą – 370 zł/os.

Potwierdzeniem przyjęcia na warsztat jest wiadomość sms, na numer podany w zgłoszeniu. Po otrzymaniu potwierdzenia prosimy niezwłocznie o wpłacenie zadatku w wysokości 150 zł lub całej kwoty.

Opłata za weekendy/rekolekcje/warsztaty
Informujemy, że z powodu zmieniających się kosztów utrzymania opłata za rekolekcje może ulec zmianie.

PRZELEWU BANKOWEGO MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO:

Ośrodek Rekolekcyjny Źródło Jakuba w Dobrym Mieście

ul. Orła Białego 30, 11-040 Dobre Miasto

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko + nazwa weekendu /rekolekcji/warsztatu

PKO BP SA oddział w Bartoszycach,
50 1020 3570 0000 2302 0026 7690

Zgłoś się

Jak zrozumieć i pokochać siebie i innych (warsztaty)

Chcę otrzymywać propozycje Ośrodka Rekolekcyjnego "Źródło Jakuba" na e-mail

Świadectwa uczestników

Wróć do góry
Zamknij menu