Otwórz menu

Kościół w mocy Ducha Świętego

Zgłoś się

Dostępne terminy:

23/08/2024 - 25/08/2024

Ofiara na cele rekolekcyjne: 250 zł

Opis:


Dzieje Apostolskie opisują początki istnienia, tożsamości i działalności pierwotnego Kościoła. Celem autora, św Łukasza, było ukazanie w jaki sposób Kościół realizuje posłanie otrzymane przez Jezusa Chrystusa, docierając na krańce ówczesnego świata. Dzieje wspólnoty chrześcijańskiej od samego początku nie są wolne od trudności, prześladowań i grzechu. Głównym bohaterem tej historii jest jednak Duch Święty, w mocy którego Kościół żyje, działa, oczyszcza się i wypełnia powierzoną misję. Księga Dziejów Apostolskich jest również wyraźną wskazówką dla współczesnych wierzących, którzy pragną bardziej świadomie i owocnie uczestniczyć we wspólnocie Kościoła.

Rekolekjcje poprowadzi s.dr hab. Judyta Pudełko PDDM – przynależy do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie uzyskała doktorat z teologii biblijnej (2006). W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii. Od 2021r doktor habilitowana nauk teologicznych, profesor Akademii Katolickiej w Warszawie (AKW).  Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych. Zaangażowana w duszpasterstwo biblijne i popularyzowanie Lectio divina. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia Biblistów Polskich i przewodnik grup pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

Weekend rozpoczyna się w piątek o godz. 19:00, a kończy w niedzielę (w niedzielę w programie będzie Msza św.). Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem weekendu. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Zakwaterowanie od godz. 15.00 do 18.30, natomiast pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 19.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, obuwie do chodzenia w budynku.

Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:
– bez pościeli – 250 zł/os.
– z pościelą – 270 zł/os.

Potwierdzenie przyjęcia na weekend wysyłamy sms-em na numer podany w zgłoszeniu. Po otrzymaniu potwierdzenia proszę niezwłocznie o wpłacenie zadatku w wysokości 100 zł lub całej kwoty.

Osoby mogące wesprzeć Dzieło, prosimy o wniesienie ofiary o 100 zł większej.

Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Opłata za weekendy/rekolekcje
Informujemy, że z powodu zmieniających się kosztów utrzymania opłata za rekolekcje może ulec zmianie.


PRZELEWU BANKOWEGO MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO:

Ośrodek Rekolekcyjny Źródło Jakuba w Dobrym Mieście

ul. Orła Białego 30, 11-040 Dobre Miasto

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko + nazwa weekendu / rekolekcji

PKO BP SA oddział w Bartoszycach,
50 1020 3570 0000 2302 0026 7690

Zgłoś się

Kościół w mocy Ducha Świętego

Chcę otrzymywać propozycje Ośrodka Rekolekcyjnego "Źródło Jakuba" na e-mail
Wróć do góry
Zamknij menu