Otwórz menu

Poznaj swoją wartość! – warsztaty

Zgłoś się

Dostępne terminy:

19/07/2024 - 21/07/2024

Ofiara na cele rekolekcyjne: 350 zł

Motto Zrozumieć i pokochać siebie, by mądrze kochać innych

 Człowiek od zarania szukał sposobu, aby być szczęśliwym. Dotyczyło to wszystkich kultur i każdego czasu w historii ludzkości. Już starożytni odkryli, że sposobem na to jest odkrycie swojej wartości. Dzieje się to przez poznawanie samego siebie. Ale co to znaczy w praktyce? Na czym owo poznawanie siebie ma polegać? Jak to zrobić?

Poszukiwanie własnej wartości i sensu życia, czyli prawdy o sobie, nie jest wiedzą tajemną czy nieosiągalnym celem. O ile jednak starożytni potrafili rozwiązać zagadkę poznawania siebie, o tyle współczesny człowiek ma z tym kłopot. Odrzuciwszy bowiem autorytety i mistrzów życia chce być punktem odniesienia dla samego siebie. I tak wpada w pułapkę. Zagubiony stara się zapewnić sobie szczęście lokując je w innych ludziach, w dobrach materialnych lub w doczesnych i wymiernych wartościach.

Nie tam jednak tkwi źródło spełnionego i wypełnionego sensem życia. To nie prowadzi do odkrycia faktycznej wartości przez autentyczne poznanie siebie.

Szczęście rzeczywiście tkwi W KAŻDYM Z NAS, ale droga do odnalezienia go w sobie to wysiłek. Wymaga decyzji, pokory, cierpliwości i… mentora. Pierwsze wymogi są po stronie szukającego. Drugi warunek to wybór przewodników, mistrzów, gdyż tylko ci, którzy idą drogą ku sobie, mogą innym wskazać sposób, JAK na nią wejść i na niej wytrwać, bo poznawanie siebie to proces.

Warsztat „Poznaj swoją wartość!” jest integralną propozycją znalezienia odpowiedzi na to najważniejsze egzystencjalne pytanie: Kim jestem? A obok niego stoją dwa równie istotne: Skąd przychodzę? i Dokąd zmierzam? Znajdując siebie, odpowiesz także na nie.

Zapraszam Cię w fascynującą podróż ku samemu sobie i ku innym.

Poznaj swoją wartość, a dowiesz się KIM jesteś!

Mira Jankowska


Prowadząca: dr Mira Jankowska – mentor, trener, dziennikarka, twórczyni i producent Mistrzowskiej Akademii Miłości. Absolwentka filologii polskiej (UMK Toruń) i doktor teologii (UKSW Warszawa). Ukończyła też studia podyplomowe MBA Master in Comunicazione e Marketing Publitalia’80 w Mediolanie. Studiowała Zarządzanie Ludźmi w Firmie (Koźmiński) oraz psychoterapię chrześcijańską (SPCh). Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych, w tym medialnych. Inspirator i kreator twórczych działań zespołowych i społecznych. Fascynuje się człowiekiem jako istotą o niezmierzonym potencjale twórczym i wiecznym przeznaczeniu. Uważa, że życie ma o tyle wartość, o ile jest przepełnione miłością, gdyż każdy jest stworzony po to by kochać i czuć się kochanym. Jest to pierwsze i fundamentalne powołanie człowieka. Piękno i dobro uznaje za wskaźniki prawdy. Ta klasyczna triada wartości (piękno-dobro-prawda) ma być rozpoznawana w każdym ludzkim istnieniu, gdyż odzwierciedla ona Boskie pochodzenie osoby. Trudności w odkrywaniu w sobie tych przymiotów traktuje jako niezbędny i twórczy element pracy nad sobą w docieraniu do źródła samego siebie. To uczy pokory, bez której nie ma poznania prawdy, czyli także siebie. Lubi śpiew i taniec, zwłaszcza tango argentyńskie, fotografuje kobiece piękno, a ostatnio z zapałem maluje akwarele. www.MiraJankowska.pl


Poznaj swoją wartość!

PROGRAM – ZAGADNIENIA

  • Rozbieranie cebulki – Twoja wartość i jej odczuwanie, czyli powrót do źródła.
  • Skąd jesteś? Strefa cywilizacyjna i kulturowa, z jakiej pochodzisz, wartości i tradycje.
  • Czy znasz swoje korzenie? Twój ród i genealogia – przymiarka do drzewa rodowego
  • Na jakim etapie życia jesteś? Koło życia: co było – co jest – co będzie?
  • Co Cię ukształtowało? Mapa życia – Twoje kryzysy i zwycięstwa, cele i zadania
  • Dlaczego jesteś, jaki jesteś? Temperament i jego skutki – test i omówienie testu.
  • Co Cię zachęca do działania? Typy i kategorie motywacji.

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W WARSZTACIE

– Wzmocnisz samoocenę, uświadomisz sobie własną oryginalność i niepowtarzalność, nie będzie potrzeby porównywać się z innymi.

– Zaczniesz poznawać swoich przodków i zaprzyjaźnisz się z nimi, masz w nich realne wsparcie

– Łatwiej określisz swoją misję życiową, idealnie do Ciebie pasującą, zobaczysz, że nie wolno Ci robić czegokolwiek

– Zaczniesz bardziej lubić i rozumieć siebie i doceniać szczerze innych, poprawią się Wasze relacje

– Sprawniej będziesz rozstrzygać, co robić w życiu, np. jakiej pracy się podjąć, a z jakiej zrezygnować

– Rozpoznasz korzyści trudnych etapów twojego życia, zobaczysz, ile przyszedłeś i jak Cię to wzmocniło

– Odkryjesz dla jakiej Wielkiej Sprawy żyjesz i jaka jest w niej Twoja rola.

WARSZTAT JEST…

INTERDYSCYPLINARNY – oparty jest na antropologii chrześcijańskiej. Łączy aspekty psychologiczny i duchowy (jednostka i jej relacje) oraz ma odniesienia społeczne (obecność osoby w jej społecznościach).

INTERAKTYWNY i MULTIMEDIALNY – Uczestnicy poznają samych siebie w swojej specyfice pracując indywidualnie i w grupach. Wykorzystane są w nim różnorakie narzędzia pozwalające poznać zagadnienie, m. in. wykład, dyskusja, test psychologiczny, schemat drzewa genealogicznego, materiały audiowizualne.

PROCESEM Dwudniowe spotkanie nie jest w stanie wyczerpać zagadnienia tytułowego (człowiek to misterium!). Jest jednak doskonałą podpowiedzią jak zacząć i w uporządkowany sposób (nie chaotycznie) kontynuować proces poznawania siebie i doceniać swoją wartość. Istnieje możliwość kontynuacji działań na kolejnych etapach.

 

POZNAJ, KIM JESTEŚ I ODKRYJ SWOJĄ WARTOŚĆ

GDYŻ JEŚLI NIE ZNASZ SIEBIE,

ŻYJESZ TYM, CO MYŚLĄ I MÓWIĄ O TOBIE INNI.


Warsztaty rozpoczną się w piątek – 19 lipca 2024 roku o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę.

Zakwaterowanie uczestników, w piątek od godz. 16.00. 

Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem weekendu. Wyżywienie zapewniamy na miejscu.

Pierwszy posiłek w piątek o godz. 19.00

UWAGA!!!

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ofiara wynosi:
– bez pościeli – 350 zł/os.
– z pościelą – 370 zł/os.

Potwierdzeniem przyjęcia na warsztat jest wiadomość sms, na numer podany w zgłoszeniu. Po otrzymaniu potwierdzenia prosimy niezwłocznie o wpłacenie zadatku w wysokości 150 zł lub całej kwoty.

Opłata za warsztat:
PRZELEWU BANKOWEGO MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO:


Ośrodek Rekolekcyjny Źródło Jakuba w Dobrym Mieście

ul. Orła Białego 30, 11-040 Dobre Miasto

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko + nazwa weekendu /rekolekcji/warsztatu

PKO BP SA oddział w Bartoszycach,
50 1020 3570 0000 2302 0026 7690

Zgłoś się

Poznaj swoją wartość! - warsztaty

Chcę otrzymywać propozycje Ośrodka Rekolekcyjnego "Źródło Jakuba" na e-mail

Świadectwa uczestników

Wróć do góry
Zamknij menu