JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI – to obok CHARYZMATYCZNOŚCI, najbardziej charakterystyczna cecha wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Warmińska Odnowa liczy 31 wspólnot, spotkania we wspólnotach Odnowy mają charakter otwarty, dlatego Ty też, możesz dołączyć do wybranej wspólnoty i uczestniczyć w spotkaniach, ubogacając innych swoją osobą. W Ośrodku Rekolekcyjnym „Źródło Jakuba” zapewniamy drogę rozwoju duchowego (formację) dla wspólnot jak i dla osób poszukujących sensu życia, chcących rozwiać się duchowo. Formacja zapewnia zdrowy wzrost i włączenie się w ducha służby na polu Ewangelizacji, dzieląc się doświadczeniem Odnowy jakim jest wylanie darów Ducha Świętego, świadectwo czy modlitwa wstawiennicza. Więcej na temat przeczytasz tutaj:https://warmia.odnowa.org/odnowa-na-warmii/droga-formacji/
Jeżeli nosisz w sobie pragnienie dołączenia do wspólnoty Odnowy, zapraszamy do kontaktu z księżmi opiekunami wspólnot lub liderami świeckimi jeśli nosisz w sobie pragnienie zorganizowania rekolekcji REO w swojej parafii, masz pragnienie, aby wspólnota Odnowy była przy Twojej parafii porozmawiaj o tym ze swoim ks. Proboszczem, a w razie potrzebnej pomocy skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy: https://warmia.odnowa.org/kontakt/
L.p. | Nazwa wspólnoty | Parafia przy której działa wspólnota | Spotkania wspólnoty | Opiekun – kapłan | Lider świecki |
1. | La Salette | Parafia Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Olsztynie | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | o. Maciej Rydzanicz MS | Anna Szutkowska |
2. | Kana Galilejska | Parafia św. Jana Ewangelisty w Bartągu | w środę po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Andrzej Chędoszko | Tadeusz Zielaziński |
3. | Efattha | Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach | we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Mateusz Kruszewski | Marianna Komorowska |
4. | Abraham | Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu | w czwartek o godz. 19.00 | ks. Wiesław Badura | Irena Nowak |
5. | Redemptor | Sanktuarium św. Krzyża w Braniewie | w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 | o. Jan Kwiecień CSsR | Janina Ogińska |
6. | Pan naszą sprawiedliwością | Parafia Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście | we wtorek o godz. 18.45 | ks. Dawid Szczepkowski | vacat |
7. | Liban | Parafia św. Szymona i Judy Tadeusza w Dywitach | w środę po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Kazimierz Dawcewicz | Lidia Kozon |
8. | Emaus | Parafia św. Wawrzyńca w Gryźlinach | w czwartek o godz. 19.00 | ks. Marek Gbiorczyk | Iwona Grabowska |
9. | 8 Błogosłąwieństw | Parafia św. Józefa w Olsztynie | raz w miesiącu, w terminie wyznaczonym przez wspólnotę | ks. Tomasz Stempkowski | Justyna Dziekońska |
10. | W drodze do Emaus | Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kętrzynie | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Łukasz Sadko | Mieczysław Wanago |
11. | Pójdź za Mną | Parafia św. Rozalii w Kieźlinach | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | o. Andrzej Jakimiak | Agata Zwolak |
12. | Trójca Przenajświętsza | Parafia św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim | we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Roman Chudzik | Marlena Piotrowska |
13. | Zwiastowanie | Parafia św. Wojciecha w Mrągowie | w czwartek o godz. 19.00 | ks. Paweł Grzesiak | Dorota Janicka |
14. | Światło Miłosierdzia | Parafia Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Mrągowie | w poniedziałek o godz. 19.00 | ks. Jan Ślęczka | Grażyna Brzuchalska |
15. | Oblubienica Ducha Świętego | Parafia bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie | we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Sławomir Sokołowski | Elżbieta Korba |
16. | Winnica Pana | Parafia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Nidzicy | w środę o godz. 18.30 | ks. Bartosz Budny | Alicja Jakóbowska |
17. | Betlejem | Parafia św. Anny w Olsztynie | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Tomasz Komorski | Sebastian Wazia |
18. | Syjon | Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olsztynie | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | o. Bartłomiej Markiewicz | Danuta Kupiec |
19. | Któż jak Bóg | Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie | w drugi wtorek miesiąca, o godz. 17.00 | ks. Damian Zembek | Agata Paszkowska |
20. | Kanaan | Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie | w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 | Ks. Michał Maciejewski | Anna Wysocka |
21. | Soli Deo Omnia | Parafia św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie | w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Piotr Dernowski | Mateusz Maksimowski |
22. | Owczarnia Pana | Parafia św. Józefa w Olsztynie | w poniedziałek o godz. 18.30 | ks. Wojciech Łazowski | Marianna Stepnowska |
23. | Zdrój Miłosierdzia | Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Ostródzie | w czwartek o godz. 19.00 | ks. Władysław Szmul | Roman Rumiński |
24. | Emmanuel | Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie | w środę o godz. 19.00 | ks. Janusz Gajdowski | Małgorzata Jancewicz |
25. | Zacheusz | Parafia św. Franciszka w Asyżu w Ostródzie | we wtorek o godz. 19.00 | o. Robert Twardokus | Marzena Czuchańska |
26. | Fatima | Parafia bł. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie | we wtorek o godz. 17.45 | ks. Jerzy Balcer | Halina Grudnowska |
27. | Paraktletos | Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu | w czwartek o godz. 19.00 | ks. Piotr Piasecki | vacat |
28. | Odnowa Rodzinom | Parafia św. Józefa w Olsztynie | każda druga sobota miesiąca, od godz. 9.00 – do 15.00 | ks. Tomasz Stempkowski | Grzegorz Chmielewski |
29. | Per Mariam | Parafia Wniebowzięcia w Szczytnie | we wtorek o godz. 19.00 | ks. Daniel Bojarski | Wiktor Wołoszko |
30. | Chrystus Fundametnem | Parafia św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie | co drugi tydzień w środę, po Mszy św. o godz. 18.00 | ks. Piotr Dernowski | Karolina Żabka |
31. | Źródło | Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie | w poniedziałek o godz. 19.00 | ks. Paweł Murawski | Bożena Idźkowska |